• O Z N A M

• Od pondelka 22.2.2021 sa začína vyučovanie prezenčnou formou v škole vo všetkých organizačných zložkách školy.

Pri nástupe do školy je potrebné predložiť potvrdenie o negatívnom výsledku testu jedného zákonného zástupcu žiaka a podpísať čestné vyhlásenie zákonného zástupcu.

Test (nie starší ako 7 dní) a čestné vyhlásenie musia predložiť zákonní zástupcovia všetkých žiakov I. a II. stupňa všetkých variantov A,B,C a zákonní zástupcovia detí v špeciálnej materskej škole v pondelok ráno pri nástupe detí do školy.

Upozornenie: strava v školskej jedálni zatiaľ zabezpečená nie je

• O Z N A M

• Od 11.1.2021 bude vo všetkých ročníkoch našej školy prebiehať vyučovanie dištančnou formou. Predpokladaný nástup do školy je 18.1.2021.

Aktuálne informácie sledujte priebežne na webovej stránke školy.

• OBNOVENIE VYUČOVANIA

•

Od pondelka 3.11.2020 sa obnovuje vyučovanie vo všetkých ročníkoch I. a II. stupňa.

Žiadam rodičov, aby si prihlásili svoje deti na obed individuálne do 3.11. do 7.00. Telefónne číslo do školskej jedálne: 044/55 228 44.

V prílohe je usmernenie MŠVVaŠ SR k opatreniam vyplývajúcim z celoplošného testovania "Spoločná zodpovednosť".

• V dňoch 30.10. - 2.11. 2020 a 6.11.- 9.11.2020 sú jesenné prázdniny.

Po prázdninách sú žiaci starší ako 10 rokov povinní pri nástupe do školy preukázať sa negatívnym výsledkom PCR testu alebo antigénového testu a doniesť vypísané tlačivo o bezinfekčnosti.

Výnimku z testovania majú deti so stredným a ťažkým stupňom mentálneho postihnutia a autisti.

• O Z N A M

• Od pondelka 26. októbra 2020 prechádza II. stupeň na dištančné vzdelávanie.

Žiaci I. stupňa  a deti špeciálnej materskej školy pokračujú v prezenčnej výúčbe.

V pondelok prebieha vyučovanie v škole na ul. Rumana v prípravných ročníkoch, I.A, II. A, III. A, IV.

+ na ul. Kuzmányho sa učia žiaci I. stupňa a deti v ŠMŠ.

• Dôležitý oznam!!!

• Od pondelka 12.10.2020 sa obnovuje vyučovanie v našej škole.

Žiadam rodičov žiakov, ktorí sa stravujú v školskej jedálni, aby prihlásili svoje deti od pondelka na obedy.

Zároveň je potrebné, aby žiaci doniesli v pondelok vypísané tlačivo o bezinfekčnosti.

• O Z N A M

• Na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva je škola zavretá v dňoch 5.10.-9.10.2020.

• Dôležité upozornenie!!!

• Naša škola sa v súčasnosti nachádza v oranžovej fáze pandémie COVID-19.

Na základe usmernenia RUVZ udeľuje riaditeľka školy v dňoch 5.10.-7.10.2020 riaditeľské voľno pre žiakov v budove na ul. Rumana 6 aj ul. Kuzmányho 6, aby sa kompletne vydezinfikovali všetky priestory školy a dotykové plochy.

Aktuálne informácie sledujte na webovej stránke školy.

• O Z N A M - obnovenie vyučovania

• Od 1.6.2020 sa obnovuje vyučovanie v Spojenej škole, J. Rumana 6, Liptovský Mikuláš.

• Príchod do školy od 7.30 do 8.00 hod. Vyučovanie bude prebiehať v skrátenom režime od 8.00 do 11.25 hod.
            • Školský klub bude v prevádzke od 11.25 do 14.30 hod.
            • Príchod do ŠMŠ od 7.30 do 8.30 hod. Prevádzka ŠMŠ bude od 8.00 do 12.30 hod. Odchod detí zo ŠMŠ je od 11.30 do 12.30 hod.

Určujeme nasledovné podmienky nástupu žiaka do školy:

• Pri prvom nástupe podpíše rodič písomné vyhlásenie o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie. Tlačivo je pripravené v škole.
            • Rodič zabezpečí žiakovi na každý deň 2 čisté rúška a balíček hygienických papierových vreckoviek.
            • Pri vchode do školy bude prebiehať každodenný ranný zdravotný filter, ranné meranie teploty žiakov pedagogickým zamestnancom alebo iným povereným zamestnancom bezdotykovým teplomerom. Taktiež budú každému dieťaťu vydezinfikované ruky dezinfekčným prostriedkom.
          • Hodnotenie žiakov Spojenej školy, J. Rumana 6, Liptovský Mikuláš v druhom polroku školského roku 2019/2020

• Prijaté pravidlá vyučovania a hodnotenia žiakov sú v súlade s Usmernením na hodnotenie žiakov základných škôl v čase mimoriadnej situácie, spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020, podpísaným ministrom školstva Branislavom Gröhlingom 4.4.2020 /aktualzácia z 20.4.2020/.

Pedagógovia školy rešpektujú pri priebežnom i záverečnom hodnotení pravidlá uverejnené v prílohe. Riaditeľka školy ich zverejňuje po prerokovaní v pedagogickej rade školy, ktorá sa uskutočnila elektronickou formou per rollam.

•

Na základe rozhodnutia ministra školstva SR je prerušené vyučovanie na školách od 30. marca do odvolania. https://www.minedu.sk/data/att/16003.pdf

Ak máte v týchto ťažkých dňoch potrebu kontaktovať alebo sa porozprávať ako zvládnuť takúto situáciu, môžete kontaktovať aj pracovníkov nášho Centra špeciálno-pedagogického poradenstva https://cspplm.webnode.sk/

"Zvládneme to spolu"